Enervit představuje novou řadu C2:1 pro maximální výkon

Specialista na výživu cyklistů a dalších vytrvalostních sportovců letos uvedl novou řadu produktů pro doplňování energie během výkonu. Ta vychází z fyziologických zákonů i praktických potřeb sportovců. Ve spojení s cyklistickými profesionály Enervit vyvinul novou řadu energetických doplňků C2:1, jejíž název odkazuje na hlavní přínos – obsah dvou druhů sacharidů (glukózy a fruktózy) v optimálním poměru (2:1) pro dodání maximálního množství energie během sportu. 

Nová řada Enervit C2:1 obsahuje gely, tyčinky, nápoj i zcela nové formy pro dodání energie během výkonu – želé a želatinky. S jejich pomocí sportovci tělu snadno a bez složitého počítání dodají 30, 40, 60 nebo 90 g sacharidů. „Kulaté“ množství energie je jasně komunikované na obale a snadno se tak příjem sacharidů počítá a kombinuje. Doplňky jsou navíc doslova „nahuštěné“ energií – obsahují vysoké množství sacharidů v malých objemech produktu (tzn. není potřeba konzumovat větší objemy výživy). To všechno dělá z nové řady Enervit C2:1 skvělého pomocníka pro dlouhodobé a intenzivní sportovní výkony.

Proč C2:1? Protože:

Proč kombinace glukózy a fruktózy?Protože po vstřebání těchto dvou jednoduchých sacharidů z tenkého střeva jsou krví do pracujících svalů „dopravovány“ molekuly glukózy jinými nosiči než molekuly fruktózy. Zatímco při příjmu jen jednoho z uvedených sacharidů byste tedy využili přinejlepším maximální kapacitu jednoho druhu nosiče, při příjmu kombinace glukózy a fruktózy se zapojí oba typy. Pro přenos energie ke svalům jich tak bude sloužit víc a množství i rychlost dodané energie pracujícím svalům bude větší. Tohle je tedy tím tajemstvím pro maximální přísun energie během sportu, které řada Enervit C2:1 respektuje.

Jaké produkty do řady C2:1 patří?

Více informací i všechny produkty řady Enervit C2:1 najdete na eshop.enervit.cz.

Zpět